Grupa Jagódki

Wiek: 2,5 – 3 lata

Do grupy Jagódek uczęszczają najmłodsze dzieci w naszym przedszkolu. Są to przeważnie maluszki, które mają 2,5 oraz 3 lata. W grupie Jagódek nasi milusińscy rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Bardzo się staramy by najmłodsze przedszkolaki otoczone troskliwą opieką ze strony pań nauczycielek miały zapewnione poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu szybko i pomyślnie przechodziły przez proces adaptacji.

Dzień pełen przygód małej Jagódki wypełniają zabawy z rówieśnikami, wspólne posiłki, odkrywcze spacery, figle na placu zabaw…ale nie tylko. Panie prowadzą ciekawe zajęcia dostosowane do wieku i możliwości dzieci, uczą wesołych piosenek i tańców, organizują twórcze prace plastyczne. Dzieci po pełnym wrażeń przedpołudniu mają czas na odpoczynek, w trakcie którego ucinają sobie około dwugodzinną drzemkę.

W grupie Jagódek króluje przede wszystkim zabawa, ale nie tylko. W zabawę bowiem staramy się wplatać naukę, uczyć samodzielności oraz zasad panujących w wesołej grupie Jagódek.

Obowiązkową piosenką, którą zna każde dziecko uczęszczające do najmłodszej grupy w naszym przedszkolu jest oczywiście utwór pt. „Jagódki”, który stał się hymnem tej grupy.

JAGÓDKI

Jesteśmy jagódki, czarne jagódki,
Mieszkamy w lasach zielonych, zielonych,
Oczka mamy czarne, buźki granatowe,
A sukienki są zielone i seledynowe.

A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi,
Idziemy na jagody, na jagody,
A nasze czarne serca, czarne serca,
Biją nam radośnie bum tarara bum. x2

Pójdziemy na jagódki ,wysmarujem bródki
do kosza połowę a resztę na głowę
trochę sobie zjemy ,się wysmarujemy
zatańczymy, nowy taniec jagodowy.

A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi,
Idziemy na jagody, na jagody,
A nasze czarne serca, czarne serca,
Biją nam radośnie bum tralala bum.

Nauczyciele Jagódek

Patrycja Motyczka