Krasnoludki

Wiek: 4 lata

Krasnoludki to grupa 4-latków. Dzieci w tym wieku charakteryzują się dużą ciekawością świata. Panie nauczycielki pracujące w tej grupie starają się sprostać temu wyzwaniu. Rozwój umysłowy dzieci wspomagany jest dzięki organizacji interesujących zajęć, spacerów, teatrzyków, spotkań z ciekawymi ludźmi, a fizyczny przez zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w sali i na powietrzu. Małe dzieci mają swoje małe problemy, które staramy się wspólnie rozwiązywać. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycielek by czuć się w przedszkolu bezpiecznie. 4-latki wdrażane są do poszanowania cudzej własności, zgodnej zabawy z rówieśnikami, kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, szacunku dla kolegów i dorosłych.

Dzieci z grupy Krasnoludków są już na tyle duże, by poznawać świat poprzez udział w różnego rodzaju wycieczkach tych bliższych i tych dalszych. Jednakże nasi 4-letni podopieczni po intensywnym dniu także potrzebują odpoczynku. Dlatego w tej grupie dzieci zazwyczaj po obiadku mogą przytulić się do swojej poduszki i posłuchać bajki czytanej przez panią nauczycielkę, bądź wyciszyć się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

Krasnoludek ma również okazję rozwijać swoje talenty poprzez udział w zajęciach dodatkowych, których oferta jest bogata i zróżnicowana.

Obok prezentujemy słowa piosenki – hymnu tej grupy, które każdy Krasnoludek znać powinien.

Krasnoludki

My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,