Grupa Skrzaty

Wiek: 5 lat

Grupę Skrzatów tworzą rezolutne 5-latki, które podobnie jak najstarsza grupa również realizują program rocznego przygotowania do szkoły.

Dzieci znają się bardzo dobrze, ponieważ większość z nich bawi się i uczy wspólnie już 3 rok, dlatego z szerokim uśmiechem na ustach każdego dnia przekraczają próg przedszkola witając kolegów, koleżanki oraz panie.

Skrzaty czas w przedszkolu spędzają na zabawach dowolnych, spacerach, zajęciach ruchowych i plastycznych…lecz nie tylko. Dzieci poznają świat poprzez zabawę ale też zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności przydatne w dalszym procesie edukacyjnym. Świat liter, cyfr, pisania a nawetczytania nie jest im obcy. Panie nauczycielki starają się realizować podstawę programową w sposób atrakcyjny dla dzieci, zapewniając im tym samym harmonijny rozwój w każdej ze sfer.

Skrzaty są nie tylko pilnymi „uczniami” oraz kreatorami zabaw lecz także doskonałymi aktorami, tancerzami i szeroko pojętymi artystami. Mają bowiem na swoim koncie występy na małej scenie w przedszkolu a także na tej większej przed szerszą publicznością (przegląd taneczny, przegląd piosenki angielskiej.

Nasze 5-latki mają do dyspozycji salę bogato wyposażona w różnego rodzaju zabawki, pomoce dydaktyczne (w tym pomoce montessoriańskie) a także sprzęt multimedialny – dzięki któremu raz na jakiś czas zamieniają się w małych kinomanów a ich sala w salę kinowa z prawdziwego zdarzenia.

Nauczyciele Jagódek

Nina Antoszek

Żaklina Irga

logopeda, nauczyciel wspomagający w grupie Skrzaty