Krasnoludki

Wiek: 4 lata

Krasnoludki to grupa 4-latków. Dzieci w tym wieku charakteryzują się dużą ciekawością świata. Panie nauczycielki pracujące w tej grupie starają się sprostać temu wyzwaniu. Rozwój umysłowy dzieci wspomagany jest dzięki organizacji interesujących zajęć, spacerów, teatrzyków, spotkań z ciekawymi ludźmi, a fizyczny przez zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w sali i na powietrzu. Małe dzieci mają swoje małe problemy, które staramy się wspólnie rozwiązywać. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycielek by czuć się w przedszkolu bezpiecznie. 4-latki wdrażane są do poszanowania cudzej własności, zgodnej zabawy z rówieśnikami, kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, szacunku dla kolegów i dorosłych.

Dzieci z grupy Krasnoludków są już na tyle duże, by poznawać świat poprzez udział w różnego rodzaju wycieczkach tych bliższych i tych dalszych. Jednakże nasi 4-letni podopieczni po intensywnym dniu także potrzebują odpoczynku. Dlatego w tej grupie dzieci zazwyczaj po obiadku mogą przytulić się do swojej poduszki i posłuchać bajki czytanej przez panią nauczycielkę, bądź wyciszyć się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

Krasnoludek ma również okazję rozwijać swoje talenty poprzez udział w zajęciach dodatkowych, których oferta jest bogata i zróżnicowana.

Krasnoludek ma również okazję rozwijać swoje talenty poprzez udział w zajęciach dodatkowych, których oferta jest bogata i zróżnicowana.

Obok prezentujemy słowa piosenki – hymnu tej grupy, które każdy Krasnoludek znać powinien.

Krasnoludki

My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,
Hopsa, hopsa sa,
Jemy mrówki, żabkie łapki,
Oj tak tak, oj tak tak,
A na głowach krasne czapki,
To nasz, to nasz znak.

Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy,
Trutu tu, trutu tu,
Gdy ktoś senny, to uśpimy,
Lulu lulu lu,
Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka,
Ajajaj, ajajaj,
To zapłacze niezabudka,
Uuuuu.

Nauczyciele Krasnoludków

Poznaj nauczycieli swojego dziecka

Judyta Suszak

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Paulina

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Facebook