Zapisy

oraz informacje dla rodziców

Informacje dla Rodziców

Przeczytaj przed zapisaniem swojego dziecka.

W jakich godzinach otwarte jest przedszkole?

Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00.

Kiedy przedszkole jest zamknięte?

Przedszkole zamknięte jest w soboty i niedziele oraz święta i wszystkie inne dni ustawowo wolne od pracy. Dodatkowo w roku szkolnym 2016/2017 dniami, w których przedszkole będzie nieczynne to 31 października, 2 maja oraz 16 czerwca. Przedszkole pracuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem 2 tygodniowej przerwy wakacyjnej, kiedy prowadzona jest inwentaryzacja oraz prace remontowe. Wakacyjna przerwa jest przewidziana od 24 lipca do 4 sierpnia.

Kto może odbierać dziecko z przedszkola?

Dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice bądź jego prawni opiekunowie lub osoby przez nie upoważnione. Osoby upoważnione do odbierania dziecka z przedszkola powinny zostać wpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) na formularzu upoważnienia odbioru dziecka; osoba odbierająca dziecko musi posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości.

Dziecko będzie nieobecne w przedszkolu – w jaki sposób to zgłosić?

Prosimy o zgłaszanie nam nieobecności dziecka najpóźniej danego dnia do godz. 8:30 drogą telefoniczną (81 469 16 44) lub poprzez zaznaczenie nieobecności w Inforodzicu logując się w zakładce Strefa Rodzica na naszej stronie internetowej elfik.edu.pl lub bezpośrednio na stronie elfik.inforodzic.pl. Zgłoszenie nieobecności dziecka z dietą: prosimy o zgłaszanie nam nieobecności dziecka najpóźniej danego dnia do godz. 8:00 drogą telefoniczną (81 469 16 44)

Dziecko jest trochę przeziębione lecz nic poważnego się nie dzieje, czy mogę przyprowadzić je do przedszkola?

Dzieci, które są przeziębione, z gorączką, katarem, nie będą przyjmowane do przedszkola ze względu na możliwość zarażania innych dzieci; rodzice dzieci powracających do przedszkola po chorobie, proszeni są o przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia dziecka i braku przeciwwskazań do uczęszczania do przedszkola. Dzieci powracające do przedszkola po chorobie uważamy za zdrowe i nie widzimy potrzeby pozostawiania go w sali podczas, gdy jego grupa wychodzi na spacer.

Dziecko wraca po chorobie jednak zażywa jeszcze lekarstwa. Czy mogę prosić o podanie lekarstwa w przedszkolu?

Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie zdrowe dzieci, dlatego też nie ma możliwości podawania jakichkolwiek leków przez nauczycielki, nawet na wyraźne prośby rodziców.

Chcę porozmawiać z wychowawcą mojego dziecka, kiedy mogę to zrobić?

Na konsultacje z nauczycielami prosimy umawiać się indywidualnie z danym nauczycielem, który na pewno postara się znaleźć czas na rozmowę z rodzicem w dogodnym dla niego terminie. Prosimy o nie wywoływanie nauczyciela z sali w trakcie gdy przebywa on z dziećmi oraz nie zatrzymywanie go w drzwiach długą rozmową. Nauczyciel ma wówczas pod opieką dzieci i jest odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo.

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Dziecko powinno posiadać wygodne kapcie (takie, które z łatwością będzie umiało samo założyć) oraz ubranie nie krępujące jego ruchów, ubranie na zmianę. Bardzo prosimy by ubiór wierzchni dzieci dostosowywać do warunków pogodowych danego dnia i pory roku, ponieważ gdy tylko pozwala na to pogoda staramy się codziennie wychodzić na dwór, chociażby na krótki spacer.

Kiedy dziecko może przynosić własne zabawki z domu do przedszkola? Jakie mogą to być zabawki?

Dniem, w którym dzieci mogą przynosić zabawki z domu do przedszkola jest piątek. Prosimy o nie przynoszenie przez dzieci zabawek składanych (zawierających małe elementy np. klocki LEGO) – są one często gubione przez dzieci, a odnalezienie ich nie jest sprawa prostą; zniszczenie (zgubienie) zabawki jest zawsze dla dziecka stresem, dlatego starajmy się wprowadzić zwyczaj wybierania do przedszkola np. maskotki.

Czy w przedszkolu organizowane są urodziny dziecka?

Tak, organizujemy dzieciom w przedszkolu urodziny. Tradycją przedszkola jest świętowanie urodzin wzorując się na założeniach pedagogiki M. Montessori. Zazwyczaj dzieci urodzone w podobnym okresie czasowym świętują swoje urodziny w jednym, wyśrodkowanym terminie. W ustalony przez nauczyciela dzień każdy solenizant przynosi pamiątki ze swojego dzieciństwa (np. stare zdjęcia, ubranko z którego już dziecko wyrosło, smoczek, stare zabawki itp.), które przedstawia przed innymi dziećmi z grupy. W tym dniu zamawiany jest przez przedszkole tort dla dzieci.

Formularz zgłoszenia dziecka

Imię dziecka (wymagane)

Nazwisko dziecka (wymagane)

Data urodzenia dziecka: (wymagane)

Miejsce urodzenia dziecka (wymagane)

Numer PESEL (wymagane)

Imię i nazwisko mamy (wymagane)

Imię i nazwisko taty (wymagane)

Miejsce zamieszkania - ulica wraz z numerami (wymagane)

Miejsce zamieszkania - kod pocztowy (wymagane)

Miejsce zamieszkania - miejscowość (wymagane)

Miejsce pracy mamy (nazwa firmy), telefon kontaktowy (wymagane)

Miejsce pracy taty (nazwa firmy), telefon kontaktowy (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe uwagi

Facebook